Hírek
2021. December 03. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Érkezik az igazi tél a hétvégére
Hideg és havazás is várható a hétvégén, a meteorológiai tél első hétvégéjén, néhol mínusz 10 Celsius-fokot is mérhetnek - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Pénteken északnyugat felől reggeltől határozottan és gyorsan csökken a felhőzet, egyre nagyobb területen naposra fordul az idő. Egyre inkább a Tiszántúlon fordulhat elő eső, havas eső, esetleg havazás, majd a déli órákra ott is megszűnik a tartós csapadék. Napközben elszórtan alakulhat ki zápor, hózápor. A délelőtt még nagy területen élénk, erős szél délutántól fokozatosan mérséklődik. Hajnalban mínusz 2 és plusz 4, napközben plusz 2 és 6 fok között alakul a hőmérséklet.
Szombatra virradó éjjel helyenként ködre kell számítani, de a ködfoltok napközben megszűnnek. Az ország nagy részén néhány órára kisüthet a nap. Estétől észak, északnyugat felől egyre több helyen valószínű eső, néhol esetleg ónos eső, főként a Dunántúl északkeleti részétől Szabolcsig havas eső, havazás is. A Kisalföldön élénk, időnként erős lesz a légmozgás. Hajnalban országszerte fagy lesz: általában mínusz 8 és mínusz 2 fok közötti értékek várhatók, de a fagyzugokban helyenként mínusz 10 fok alá is lehűlhet a levegő. A délutáni órákban 0 és plusz 5 fok közötti értékek lesznek.
Vasárnap ismét jellemzően erősen felhős, illetve borult lesz az ég. Sokfelé számítani lehet csapadékra: az ország délkeleti felén inkább eső, az Északi-középhegység térségében és az Észak-Dunántúlon havas eső, havazás lesz a jellemző. Délutántól a Dunántúl nagy részén is havazás váltja az esőt. A minimumok általában mínusz 4 és plusz 2 fok között alakulnak, de a fagyzugos északkeleti tájakon akár mínusz 8 fokot is mérhetnek. A délutáni órákban plusz 1 és 7 fok közé melegszik fel a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
