Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2011. December 27. 08:21, kedd | Belföld
Forrás: Pécsi STOP/spaceweather.com

Erős napkitörés jön: sem a Földet, sem a Marsot nem kíméli

Erős napkitörés jön: sem a Földet, sem a Marsot nem kíméli

M-osztályú napkitörést produkált egy Föld felé néző napfolt, melyet december 28-án éri el bolygónkat, két nappal később pedig a Marsot.

Az 1387-es, új napfolt december 25-ének utolsó óráiban szabadította el a szakemberek által M4-es erősségűként kategorizált kitörést. A koronakidobódás december 28-án éri el a Földet, némi ragyogást csempészve az óév utolsó napjaiba. Az előrejelzések szerint 30-40 százalék esély van geomágneses viharokra.

Az erupció a bolygónkon kívül a Marsot is eltrafálja két nappal később. Elképzelhető, hogy a vörös bolygó felé tartó kitörést a november végén útjára indított Curiosity szonda is érzékeli - írja a spaceweather.com

Címkék: napkitörés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.