Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2016. Október 15. 07:35, szombat | Belföld
Forrás: mti

Ételmérgezést okozhatott volna, ezért visszahívták a csemegekukoricát

Ételmérgezést okozhatott volna, ezért visszahívták a csemegekukoricát

Franciaországból származó édes csemegekukoricát vontak ki a forgalomból elővigyázatosságból, mert a nem megfelelő hőkezelés és túltöltés miatt ételmérgezés lehetősége állhat fenn;

a termékből Magyarországra is szállítottak, de még nem került forgalomba - tájékoztatta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken az MTI-t.

A Nébih az Európai Unió élelmiszer- és takarmánybiztonsági riasztási rendszerén (RASFF) értesült a Suma nagykereskedő vállalkozás saját márkás termékének önellenőrzést követő visszahívásáról. Ezt a termék érzékszervi tulajdonságainak, ízének megváltozása tette indokolttá, a Clostridium botulinum baktérium okozta ételmérgezés lehetősége állhat fenn.

A bejelentést után a Nébih azonnal felvette a kapcsolatot a termék magyarországi megrendelőjével, aki azt a tájékoztatást adta, hogy az érintett tételek még nem kerültek kereskedelmi forgalomba - közölte élelmiszerlánc-biztonsági hivatal.

A Nébih felhívja a figyelmet, a Suma márkajelzésű, Organic Sweetcorn - organikus édes csemegekukorica elnevezésű, 340 grammos kiszerelésű, 2019. augusztus 31-i minőségmegőrzési idejű termékből senki ne egyen.

A visszahívásban más Suma márkajelzésű élelmiszer nem érintett - közölték.

Fotó: illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen

Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.

2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld

Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány

Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.

2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld

OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása

A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.

2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld

Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében

Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.