Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2014. November 21. 23:13, péntek | Helyi

Fesztivállal nyitott Mikulásfalva

Fesztivállal nyitott Mikulásfalva

Feltárult Mikulásfalva varázslatos világa. A 19. Országos Mikulásfesztivál nyitónapjára idén is több száz gyermek érkezett, hogy találkozhasson a nagyszakállúval.

Megnyitotta kapuját a Mikulásház: a Nagyszakállú november 21-én átvette a piros-fehér ház mesebeli kulcsát Müller Miklóstól, Nagykarácsony polgármesterétől. A mai naptól kezdve öt héten át várja a gyerekeket, hallgatja meg kívánságaikat a Mikulás saját dolgozószobájában.
Már a megnyitó napján is több száz kisgyermek ellátogatott Mikulásfalvára: a „Füstmentes óvoda” program három nyertes csoportja találkozhatott elsőként a Mikulással. A bodajki Törpe Ovi, a fehérvárcsurgói Eszterlánc óvoda, illetve a székesfehérvári Szivárvány Óvoda kis óvodásai verssel és dalokkal köszöntötték a Mikulást, aki arra kérte őket: „legyetek jók, és fogadjatok szót a szüleiteknek!

A december 21-ig tartó fesztivál számos érdekességgel vár mindenkit, fellép többek között az ALMA zenekar, az Eszter-lánc Mesezenekar, a Kaláka és a Mono Manó Zenekar is. A legnagyobb öröm azonban mindenki számára a Mikulással való személyes találkozás, a kedves szavak és az ajándék, amelyet MINDEN gyermek kap, jók és jobbak egyaránt. A Nagykarácsonyban található mesebirodalom varázslatos hely, amely Kicsiket és Nagyokat egyaránt a Mikulás legendás és csodálatos világába repít.

A Mikulással történő találkozás mellett mesedélutánok,kézműves foglalkozások várják a Mikulásfalvára látogatókat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 15. 13:49, szerda | Helyi

INGATLANCSALÓ BŰNSZÖVETSÉG FELSZÁMOLVA

A Fejér vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói négy férfit őrizetbe vettek, ötödik társukat még keresik. A gyanúsítottak több mint 90 millió forint kárt okoztak csalássorozatukkal.

2025. Szeptember 17. 12:50, szerda | Helyi

ELFOGTÁK A KISKORÚ SÉRELMÉRE ELKÖVETETT BŰNCSELEKMÉNY GYANÚSÍTOTTJÁT DUNAÚJVÁROSBAN

A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai szexuális erőszak bűntette miatt őrizetbe vettek egy 41 éves férfit.

2025. December 05. 07:37, péntek | Sport

Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt

A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.