Hírek
2013. November 22. 18:00, péntek | Helyi
Folytatják a harcot a bankok ellen
Két sajtótájékoztatót szervezett a Jobbik dunaújvárosi szervezete.
Az első sajtótájékoztatón Pintér Tamás, a párt helyi elnöke a vasművel kapcsolatos helyzetről beszélt. Mint mondta, az MSZP tönkretette, a Fidesz pedig cserbenhagyta az embereket. A Jobbik által elkészített indítványt elutasította a parlamenti bizottság, amelyben a munkahelyek megőrzésére, adókedvezményre tettek javaslatot. A Jobbik országos elnöksége Pintér Tamást kérte fel ara, hogy a 2014-es választáson pártjuk színeiben ő induljon Fejér Megye 4-es számú választókerületének országgyűlési-képviselőjelöltjeként. A helyi elnök hangsúlyozta, azokat szeretné képviselné, akiknek elegük van az MSZP és a Fidesz kormányzásából. Felméréseik szerint a pártjuk a fiatalok körében a legnépszerűbb, a választáson a győzelemért indulnak. Három alappillérjük a közbiztonság, a munkahelyteremtés és az elszámoltatás. Ez utóbbinál példaként említette az adósságcsapdát okozók elszámoltatását. Úgy fogalmazott, hogy legnagyobb erővel csapnak le arra, aki a dunaújvárosiak kárán gazdagodott meg. Itt kapcsolódik össze a másik sajtótájékoztatóval, amikor is november 20-án civilekkel, a Devizahitel Károsultak Körével együtt gyűltek össze a Dózsa György úti posta előtt. Pintér Tamás szerint a kormány cserbenhagyta a legrászorultabbakat, mert a kiterjesztett árfolyamgát sem jelent megoldást, és ők tovább harcolnak a bankok ellen. Bartha Endre devizahiteles jogtanácsadó elmondta, ezen a héten 50 ember teszik meg a feljelentést dr. Polt Péter legfőbb ügyésznek a bankok által elkövetett csalás miatt. A bankok, a behajtók zaklatják a károsultakat. Mint mondta, sokan félnek megtenni a szükséges lépéseket, őket arra buzdítja, hogy van segítség. A sajtótájékoztató után pedig bevonultak a jelenlevők a postára, hogy feladják a feljelentéseiket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
