2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2010. December 19. 07:57, vasárnap | Helyi

Galanisz góljával legyőztük Norvégiát

A szlovéniai Jesenicében zajló Euro Ice Hockey Challenge-tornán két vereség után nagyszerű győzelmet aratott a magyar jégkorong válogatott. Galanisz góljának, és Azari két gólpasszának köszönhetően sikerült Norvégiát kétvállra fek

Nagyon erős ellenfelekkel szemben kellett helytállnia a magyar válogatottnak a Szlovéniában zajló jégkorong tornán. A házigazdáktól elszenvedett szoros vereség után, Ausztria ellen kellett volna javítani Ted Sator gárdájának a második játéknapon. A mérkőzés nem a magyar elképzelések szerint indult, az első harmadban két gólt vágtak az osztrákok, majd a második játékrészben még tovább növelték az előnyüket. A hajrá ugyan a magyar csapaté volt, de Sofron két gólja csak a szépítéshez volt elég.

AUSZTRIA–MAGYARORSZÁG 3–2 (2–0, 1–0, 0–2)

MAGYARORSZÁG: Hetényi Z. – Orbán, Hegyi Á., Sofron 2, Fekete D., Kovács Cs. – Pozsgai, Szirányi, Fodor Sz., Galanisz, Magosi – Svasznek, Láda B., Azari, Nagy G. (2), Benk – Hüffner, Maklári, Kiss Á., Vaszjunyin, Jánosi (1). Szövetségi kapitány: Ted Sator

A szombati, utolsó mérkőzésen Norvégia legjobbjai ellen kellett bizonyítani az újvárosi fiúkat is soraiba tudó nemzeti csapatnak. Az első húsz perc után a gól nélküli döntetlennel zárult, majd a második harmadban villantak az Acélbikák. Egy szép támadás végén Azari Zsolt átadását Galanisz Nikandrosz váltotta gólra. A befejező játékrészben Azari ismét gólpasszt adott, ezúttal Kovács értékesítette a helyzetet. A Norvégok ugyan szépíteni tudtak, de így is megszületett a 2-1 arányú magyar győzelem. Válogatottunk két vereséggel és egy győzelemmel harmadik helyen zárta a tornát.

NORVÉGIA–MAGYARORSZÁG 1–2 (0–0, 0–1, 1–1)

MAGYARORSZÁG: Bálizs (Rajna) – Pozsgai, Hegyi Á., Azari (2), Fekete D., Kovács CS. 1 (1) – Orbán, Szirányi, Sofron, Nagy G., Jánosi – Hüffner (1), Láda B., Benk, Galanisz 1, Magosi – Maklári, Svasznek, Fodor Sz., Vaszjunyin, Kiss Á. Szövetségi kapitány: Ted Sator