Hírek
2016. Szeptember 11. 18:03, vasárnap |
Helyi sport
Forrás: Boda Bence
Győzelem a Titánok ellen
Magabiztos, 5-2-es győzelmet arattak a DAB hokisai a megyei rivális Fehérvári Titánok ellen a MOL Liga első fordulójában.
Az ősi rivális Fehérvári Titánok ellen korcsolyáztak jégre a DAB hokisai ma este a Dunaújvárosi Jégcsarnokban. A MOL Liga első fordulójának megyei rangadóját a házigazdák kezdték jobban, hiszen Azari Zsolt már a 31. másodpercben előnyhöz juttatta a Bikákat, majd a 4. percben a héten igazolt Benjamin Rubin is betalált, ráadásul emberhátrányból (2-0). A folytatásban magukra találtak a vendégek is, akik Shupe fórból lőtt találatával szépítettek a 12. perc elején, ám Dansereau szemfülességének köszönhetően másfél perc múlva újra visszaállt a két gárda közti kétgólos különbség (3-1). A harmad végén azari újabb találatot jegyzett: a hazaiak kapitánya emberelőnyből mattolta Lemay kapust, így az első felvonás végén háromgólos előnnyel vonulhattak pihenőre a Gilbert-tanítványok..

A térfélcserét követő percekben a fehérváriak domináltak, ám a Bikáknak sem kellett sok, hogy felpörögjenek, s bár több tiszta helyzetet is ki tudtak alakítani ellenfelük kapuja előtt, ebben a húsz percben már nem született újabb találat. A harmadik felvonásban nagy erőket mozgósítottak a Titánok a felzárkózásért, akadt is helyzetük bőséggel, de Just 56. percben szerzett gólja után újra reménykedhettek a pontszerzésben. Nem sokáig, mert hiába küldtek be kapusuk helyett is mezőnyjátékost a jégre, ebből is a DAB jött ki jobban, mely Azari harmadik találatával végleg eldöntötte a találkozót (5-2).

DAB - Fehérvári Titánok 5-2 (4-1, 0-0, 1-1)
Gólszerzők: Azari 3, Rubin, Dansereau, illetve: Shupe, Just.
Lee Gilbert, a DAB kanadai trénere így nyilatkozott a mérkőzés után: - Nagyon örülök, hogy ilyen első mérkőzéssel tudtunk bemutatkozni a hazai közönség előtt. Az első harmadban mutatott játékkal nagyon elégedett voltam, utána azonban visszavettünk a lendületből, ami meg is látszott - sikerült közelebb kerülnie az ellenfélnek. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy összeszedetten játszottunk a mérkőzés nagy részében, fegyelmezettek voltunk és éltünk a lehetőségeinkkel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 09:34, szombat | Életmód
Elindul a közmédia megújulásáról szóló szakmai egyeztetés
2026. Július 25. 09:00, szombat | Életmód
Tíz nap alatt négyezer program várja a látogatókat a 35. Művészetek Völgye Fesztiválon
Tíz nap alatt négyezer program várja a 35. Művészetek Völgye Fesztivál látogatóit Kapolcson, Vigántpetenden és Taliándörögdön augusztus 2-áig.
