2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2010. December 11. 19:20, szombat | Helyi
Forrás: Dab.Docler

Győzelemmel zárt alapszakasz

Utolsó fordulójához érkezett péntek este a MOL Liga és a magyar bajnokság alapszakasza. Az Acélbikák az Újpest vendégeként gyűjtötték be a három bajnoki pontot.

Az alapszakasz zárására kötelező házi feladat jutott a DAB.Docler jégkorong csapatának. A bajnoki tabellán utolsó helyezett UTE otthonában kellett egy újabb sikerrel megkoronázni a gárda eddigi teljesítményét. Ennek megfelelően indult a találkozó, a 44. másodpercben MacSweyn megszerezte a vezetést, majd Kiss Ákos hamar megduplázta az előnyt. A hazaiak részéről ugyan Roczanov szépített, de Metcalfe, Szilassy és Lencsés góljával az első harmad végére 5-1 arányban vezettek az Acélbikák.

A folytatásban sem adta fel a gólszerzést a dunaújvárosi együttes, Magosi, Metcalfe és Pozsgai találataival a harmad végére már 8-1 volt a vendég gárda előnye. A befejező játékrészben is a Dab. volt otthon Újpesten, és további négy gólt szerezve (Kiss Ákos 3, Galanisz 1,) beállította a 12-1-es végeredményt.

UTE – Dab.Docler 1-12 (1-5, 0-3, 0-4)

Dab.Docler: Lindström, Hegyi, Pozsgai 1 (1), Metcalfe 2 (3), MacSweyn 1 (2), Magosi 1 (2), Martinka, Tőkési, Azari (6), Galanisz 1 (4), Kiss Á. 4 (2), Lencsés 1, Papp V. (1), Szilassy 1, Győri (1), Papp Cs., Kis A., Becze (kapus). Vezetőedző: J. P. MacCallum.