2024. május 6, hétfő - Ivett

2010. Szeptember 27. 10:44, hétfő | Helyi

Győztes röplabda nyitány

Győzelemmel kezdte meg szereplését az első osztályú bajnokságban a Dunaferr SE röplabda csapata. Az újvárosi együttes hazai pályán verte meg négy játszmában a MAFC gárdáját.

Ruffing Péter vezetőedző csapata a 2010-2011-évi bajnokság nyitó találkozóján a fővárosi MAFC gárdáját fogadta. Az első percekben a vendégek játéka dominált az összecsapáson, de a játszma végén belehúztak Bokorék, és sikerült hozni az első játékot. A folytatásban is jól tartotta a lépést a hazaiakkal a MAFC, és szoros játszmát játszottak Lukácsékkal. A Dunaferr azonban ismét hozta a pontokat, és 25-20-ra ismét megnyerte a szettet. A harmadik felvonás a vendégeké volt, és viszonylag simán hozták a játékot. A negyedik, és egyben befejező játszmában azonban Ruffing Péter csapata ismét magához ragadta a kezdeményezést, és győzött 25-21 arányban. Ezzel a szezonnyitó mérkőzést is sikerült 3-1 arányban megnyerni, és sikerrel kezdeni az új évadot.

Dunaferr SE – MAFC 3-1 (22, 20, -18, 21)
Dunaferr SE: Tóth A., Bokor E., Szabó B., Tomanóczy, Hatvany A., Lukács, Pápai (liberó). Csere: Szűcs, Johansson, Nagy M., Kőrösi Ö., Dávid. Vezetőedző: Ruffing Péter.