2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2010. Szeptember 09. 12:06, csütörtök | Helyi

Hajszálra a bravúrtól

Nagyszerűen helytállt a Dunaújvárosi NKKSE női kézilabda csapata a bajnoki címet védő Győri Audi ETO otthonában a bajnokság második összecsapásán. Két együttes mérkőzésén az 52. percben még 26-26 volt az állás, és csak a hajrába

Alaposan meglepték Radulovicsék a győr hazai és nemzetközi klasszisokból összerakott, drága pénzen felépített csapatát. Nagy Ivett vezérletével hamar előnyt szerzett az újvárosi gárda, és a játékrész derekára már öt gól is volt a vendég együttes előnye. A félidő hajrája azonban a hazaiaké volt, és a jól védő, egykori újvárosi közönség kedvenc Pálinger bravúrjaival fordítani tudott a bajnok.  (14-13)

Aki azt hitte, a második félidőben hengerel majd az ETO, az alaposan tévedett. A félidő elején ismét Ferlingék játszottak jobban, és ismét átvették a vezetést. A hajráig fej-fej mellett haladt a két gárda, de az utolsó öt perc a Győré volt, és végül nagy csatában győzni tudott 32-28 arányban. Erre a mérkőzésre azonban újvárosban is lehet építeni, jó alap lehet a bajnoki folytatáshoz.

GYŐRI AUDI ETO-DUNAÚJVÁROSI NKKSE 32-28 (14-13)

Győr, 1200 néző. V: Natkai, Szalay Z

GYŐRi ETO: Pálinger - Orbán 2, Hornyák Á. 1, Bradeanu 1, Amorim 6, Spiridon, Kovacsics 2. Cs: Lunde-Haraldsen (kapus), Görbicz 12, Vérten 5, Mayer, Mraviková 1, Szegedi 2. Edző: Konkoly Csaba

DUNAÚJVÁROSI NKKSE: Győri - Balogh Be. 5, Radulovics 1, Gápár 5, Takács A. 2, Ferling 3, Nagy I. 10. Cs: Pisák (kapus), Erdősi 1, Takács L. 1, Sári. Edző: Kiss Szilárd