2024. május 17, péntek - Paszkál

2014. Március 12. 17:05, szerda | Helyi sport

Hamisítatlan kosaras este

Kedd este két találkozót is rendeztek a Campus Arénában, mindkettő újvárosi sikerrel végződött.

Az első mérkőzésen a DF DSE Manók (U11-es korosztály) a székesfehérvári Szénatéri Ördögöket fogadta. A sima győzelem már az első negyed után nyilvánvalóvá vált, Gacsályi Gábor tanítványai ugyanis 16-0-ra nyerték a kezdő etapot. A vendégek első kosara 20 hazai pont után érkezett. Az erős első és harmadik negyednek köszönhetően sikerült az összecsapást nagy különbséggel, 50-19-re hozni.

DF DSE Manók - Szénatérri Ördögök DKKA 50 - 19 (16-0; 6-4; 20-6; 4-2; félideő büntetők: 4-7)
DF DSE Manók: Kozma Gyula 11; Farkas Bence 10; Kalmár Zalán 19; Sztojka Sándor 3; Szloboda Martin 2; Mátrai Kristóf 1; Illés Dominik 2; Nagy Medárd 2; Zárai-Halács Áron; Horváth Krisztofer. Edző: Gacsályi Gábor

Ezután következett a felnőttek csatája, a Fejér Megyei Bajnokság alapszakaszában a Balatonfűzfőt látták vendégül Nagy Rolandék. A továbbra is két alapembert nélkülöző narancsmezesek számára kicsit döcögősen indult a mérkőzés, felváltva estek a kosarak, de pár perc "üresjárat" után a vendégek elhúztak 6 ponttal, ekkor az eredményjelző 9-15-öt mutatott. Időkérés és edzői feddés után összekapták magukat a mieink, és egy 8-0-s rohammal jelezték a vendégeknek, hogy ne számítsanak sétagaloppra.
A második negyedben jött a vendégek számára a sokk: egy 8-0-s és később egy 10-0-s futással kerültek közelebb a győzelemhez a főiskolások, a félidőre 17 pontos előnnyel vonulhattak (44-27).
Ezután egy szorosabb harmadik játékrész következett, melyben a hazaiak további két ponttal növelték előnyüket, így biztos vezetéssel indulhattak a záró negyednek. Bár a fűzfőiek próbáltak kozmetikázni az eredményen, a hazaiak mindig a megfelelő pillanatban kapcsoltak, így 15 pontnál kisebb különbség nem volt ebben a játékrészben, sőt, a végén egy 11-2-es roham és Veszprémi két triplája végleg bebiztosította a győzelmet a DF DSE csapatának, akik nagyon sima, 93-66 arányú győzelemmel hagyták el a pályát, ezzel megerősítve negyedik pozíciójukat a tabellán. Folytatás csütörtökön, Pest megyében, a nagy rivális Monori SE látogat a Campus Arénába, ahova szeretettel várunk minden érdeklődőt!

DF DSE - Balatonfűzfő 93 - 66 (17-15; 27-12; 21-19; 28-20)
DF DSE: Czégány 17/3; Tischner 4; Veszprémi 28/6; Timár 25/3; Gacsályi 17, csere: Papp 2. Edző: Nagy Roland

2024. Május 16. 16:13, csütörtök | Belföld