2024. május 18, szombat - Erik, Alexandra

2017. Április 25. 07:01, kedd | Helyi

Három érmet is szerzett a dunaújvárosi úszó a hazai rendezésű Iskolai Úszó Világbajnokságon

Remek teljesítménnyel egy arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett a fejér megyei Selmeci Levente a Tüske Uszodakomplexumban rendezett nemzetközi megmérettetésen.

A dunaújvárosi sportoló mindhárom díjat a válogatott versenyben szerezte. 200 méter vegyes úszásban a dobogó legfelső fokára állhatott fel, a fiúk 4x100 méteres vegyes váltójának tagjaként ezüstrémet szerzett, 100 méter pillangón pedig harmadikként ért a célba.

A tavalyi iskolai mezei futó világbajnokság után ismét nemzetközi diákversenynek adott otthont Magyarország. A Magyar Diáksport Szövetség rendezésében zajló megmérettetésen 17 ország mintegy 300 diákja vett részt. A fiatalok 6 fős iskolai és válogatott csapatokban versenyeztek egymással, amelynek során 36 egyéni és 8 váltószámban is bajnokot hirdettek.

Az érmeket többek között Dr. Szabó Tünde, sportért felelős államtitkár, Dr. Bienerth Gusztáv, a Magyar Úszószövetség elnöke, Martinek János, a magyar öttusa válogatott szövetségi kapitánya és Balogh Gábor, a Magyar Diáksport Szövetség elnöke adta át. Hazánkat tizenkét válogatott versenyző, továbbá a Móri Táncsics Mihály Gimnázium lány- és a Győri Móra Ferenc Általános Iskola és Szakgimnázium fiúcsapata képviselte a versenyben. A magyar csapat kiváló teljesítménnyel zárta a megmérettetést. Az iskolai és a válogatott versenyek során összesen két arany-, négy ezüst-, és egy bronzérmet szereztek a fiatal sportolók.

A kétnapos verseny két legeredményesebb sportolója a hódmezővásárhelyi származású Süli Ákos és a dunaújvárosi Selmeci Levente volt. Mindketten három-három érmet szereztek. A Csongrád megyei versenyző a dobogó legfelső fokára állhatott fel a fiúk 50 méteres mellúszás döntőjében, míg a 100 méteres mellúszásban és a fiúk 4x100 méteres vegyes váltójának tagjaként az ezüstérmet szerezte meg. Hasonlóan sikeres volt a Fejér megyei versenyző is. Ő aranyérmet szerzett a fiúk 200 méteres vegyes úszásában, szintén tagja volt az ezüstérmes 4x100 méteres vegyes váltónak, és a dobogó harmadik fokára állhatott fel a fiúk 100 méteres pillangóúszás számában.