Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2016. Április 15. 07:39, péntek | Belföld
Forrás: mti

Három napig Gyula lesz az ország pálinka fővárosa

Három napig Gyula lesz az ország pálinka fővárosa

Három napig Gyula lesz az ország \"pálinka fővárosa\": péntektől vasárnapig rendezik meg a 17. Gyulai Pálinkafesztivált,

amelynek idejére Bagdy Gábor főpolgármester-helyettestől hivatalosan is megkapja a főváros kulcsát a viharsarki fürdőváros.
Az idén újjászervezett fesztiválon az ország mintegy 20 pálinkagyártójának több száz termékével ismerkedhetnek meg a látogatók, a különlegességek között megkóstolhatják például a sárgarépapárlatot is - tájékoztatta Varga-Bora Tímea főszervező az MTI-t.

A gyulai várkertben tartott rendezvényen vasárnap megválasztják a Magyar Pálinka Szépét is, szombat délután pedig kihirdetik a Magánfőzők és Bérfőzetők Országos Párlatverseny eredményeit, amelyre 332 minta érkezett. Ugyanekkor kiderül az is, melyik Békés megyei kereskedelmi főzde mely párlata lesz egy éven keresztül a megye pálinkája. Idén kereskedelmi főzdék csak ebben az egy kategóriában indulhattak a megmérettetésen.

A bírálók 19 aranyérmet, 56 ezüstérmet és 105 bronzérmet ítéltek oda. A díjakat a verseny védnöke, V. Németh Zsolt környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkár adja át - mondta el Varga-Bora Tímea.

A szakmai programok sorában szerepel pénteken egy a pálinka jövőjéről szóló konferencia, amelyen Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára mond köszöntőt. A tanácskozáson szó lesz egyebek mellett az adózásról, a jövedéki törvények változásáról, a pálinka pozícionálásáról és a hungarikumokról.

A fesztiválon pénteken Majka és Curtis, az Ismerős Arcok és a hazai pályán játszó Magna Cum Laude együttes lép fel. Szombaton Kis Grófo, Nótár Mary, a Kiscsillag és a Bikini; vasárnap Tolvai Reni, Oláh Gergő, Bódi Guszti és Margó, valamint az Irigy Hónaljmirigy ad koncertet.

A belépődíjas rendezvényre a szervezők 15-20 ezer látogatót várnak.

Címkék: fesztivál, gyula, pálinka

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között

Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.