2024. május 19, vasárnap - Ivó, Milán

2010. November 30. 21:11, kedd | Helyi
Forrás: Dunaferr SE

Házi birkózóverseny és országos bajnoki cím

Házi birkózóversenyt rendezett az Arany János Általános Iskolában a Dunaferr SE, melyen 73 gyermek lépett szőnyegre. Országos bajnokságban is érdekeltek voltak a dunaújvárosi fiatalok, itt Zellei Péter magyar bajnoki címet szerzett.

A Dunaferr SE az Arany János Általános Iskolában, a szakosztály egyik utánpótlás bázisán házi versenyt rendezett. A megmérettetésen 73 gyermek lépett szőnyegre, akik a Dunaferr SE utánpótlásának birkózói. Az esemény nagy érdeklődést váltott ki a szülők körében, akik nagy számban foglaltak helyet a nézőtéren. A sportrendezvényen nagyon jól szórakoztak a versenyzők, kísérők és edzők egyaránt. Az első három helyezettek éremdíjazásban részesültek.

2010. november 27-28-án Karcagon rendezték meg a Diák kötöttfogású országos birkózó bajnokságot. Dunaújvárosból három versenyző vett részt a küzdelmekben. Igel Dániel (38kg), az ötödik helyen végzett, Zellei Donát a döntőbe jutásért kétszer is vezetett három ponttal, de végül elvesztette a mérkőzést. A bronzéremért folyó harcban magabiztosan és taktikusan küzdve megszerezte a győzelmet és felállhatott a dobogó harmadik fokára. Zellei Péter térdsérülése ellenére megtartotta kiváló formáját és a két héttel ezelőtti diákolimpiai bajnoki cím után megszerezte élete első magyar bajnoki címét a 46 kg-osok között.

(Képen: Igel Dániel, Zellei Péter, Zellei Donát. Edző: Farkas Béla9

(Forrás, képek:Dunaferr SE)