Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2018. Február 25. 09:41, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Hóátfúvás miatt továbbra sem járható három mellékút Vas megyében

Hóátfúvás miatt továbbra sem járható három mellékút Vas megyében

Hóátfúvás miatt továbbra sem járható három mellékút Vas megyében, ahol további mintegy ötven útszakaszon csaknem száz munkagép dolgozik

- közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kommunikációs vezetője vasárnap az M1 aktuális csatornán.

Pécsi Norbert Sándor elmondta, hogy csak Vas megyében vannak lezárt útszakaszok: Karakó és Jánosháza, Kemenesszentmárton és Mersevát, valamint Szombathely és Bucsu között számíthatnak korlátozásra az autósok a folyamatos hóátfúvások miatt.

Ugyanakkor az ország szinte teljes területén csapadékmentes az időjárás, a gyorsforgalmi utak jellemzően szárazak vagy sónedvesek. Az autósok csak Veszprém, Tamási, Fertőszentmiklós és Kaposvár térségében, valamint Vas megye nyugati részén számíthatnak téliesebb útviszonyokra, ezeken a területeken elsősorban a hóátfúvás okoz problémát.

Vas megyében napok óta óránkénti 50 kilométeres széllökések vannak, vasárnap várhatóan csökken a szél ereje, így a hófúvásos szakaszok száma is csökkenhet - mondta Pécsi Norbert Sándor. Kora reggel Győr-Moson-Sopron, Zala, Somogy megyében, a Duna-Tisza-közén, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Békés, Csongrád és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében is erősebb széllökéseket mértek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.