Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2018. Március 23. 17:07, péntek | Helyi

Indul a 4. ütem a Hankookban

Indul a 4. ütem a Hankookban

A hankook elkezdi építeni a 4. ütemét, ezt jelentették be ma külügyminisztérumban.

A prémium gumiabroncsgyártó bejelentette, hogy új, teherabroncs-gyártó egységgel bővíti üzemét Rácalmáson. A munkálatok 2018 első felében kezdődnek, míg a gyártás várhatóan két évvel később indul el. A nagyságrendileg 290 millió eurós bővítés a 2007-ben megnyílt európai gyár történetében már a negyedik, és meghatározó szerepet játszik a Hankook Tire hosszú távú stratégiájában, hogy az európai piaci igényeket kielégítsék a teherabroncs és buszabroncs ágazatban, akár eredeti felszerelésként is.

A bővítés negyedik szakasza várhatóan 290 millió euró körüli befektetési összeget fog elérni, és mintegy 150 új munkahelyet jelent, valamint évente több mint 550 ezer közép- és nehéz tehergépkocsi- valamint busz-gumiabroncsot termel majd. A nagyszabású beruházások miatt a rácalmási gyár jelenleg a legnagyobb munkaadók és a legjelentősebb gazdasági szereplők közé tartozik Magyarországon, miközben komoly szerepet vállal a régió társadalmi és környezeti fejlődésében.

A 2006. júliusi alapkőletétel óta eltelt időszakban a gyár folyamatosan bővült és korszerűsödött. A legfrissebb fejlesztéseknek köszönhetően a gyártási kapacitás eléri a napi több mint 55 ezer gumiabroncsot. Ez évente legfeljebb 19 millió gumiabroncsot jelent, közel 900 méret- és modellváltozatot a személygépkocsik, SUV-k, kisteherautók és könnyű tehergépkocsik számára. A kezdeti időszak óta a kapacitás 3,5-szeresére nőtt, miközben a gyár kiváló gyártási minőséget biztosít olyan népszerű autómárkák számára, mint például az Audi, a BMW, a Fiat, a Ford, a Hyundai, a Kia, a Mercedes-Benz, MINI, Opel, Peugeot, Porsche, Seat, Skoda vagy a VW. (…)

­

­

Címkék: bővítés, hankook

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.