Hírek
2022. Május 14. 07:00, szombat |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Iraki menekült késes támadást követett el egy vonaton Németországban
Egy iraki menekült férfi késes támadást követett el egy vonaton pénteken a németországi Észak-Rajna-Vesztfália tartományban, hat ember megsebesült, köztük a feltételezett elkövető.
A Mönchengladbachból Aachenbe tartó, 4-es számú regionális expresszjáraton péntek reggel a férfi - akinek nevét egyelőre nem hozták nyilvánosságra - válogatás nélkül nekirontott utasoknak, amikor a szerelvény elhagyta Herzogenrath pályaudvarát. Egy szolgálaton kívüli rendőr teperte le, aki a munkahelyére tartott a vonattal.
A támadó többnyire vágott sebeket ejtett áldozatain, egy embert pedig megszúrt késével. Négy áldozatot kórházba kellett szállítani, de egyikük sincs életveszélyben.
Észak-Rajna-Vesztfália belügyminisztere, Herbert Reul az esetről elmondta, hogy a feltételezett elkövető 31 éves és Irakban született. A hatóságok ismerték, mert 2017-ben, amikor egy menedékkérőket befogadó szálláson lakott, az intézmény vezetői jelezték, hogy viselkedése erősen megváltozott.
A hatóságok ezért a szélsőséges iszlamizmus lehetséges hívei, az úgynevezett szemmel tartandó személyek közé sorolták. Most megvizsgálják, hogy a péntek reggeli támadásnak lehet-e köze a szélsőséges iszlamizmushoz.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 19. 16:00, szerda | Külföld
Iráni főtárgyaló: a Hormuzi-szoros zárva marad, ameddig az Egyesült Államok nem tartja be a megállapodásokat
A Hormuzi-szoros egészen addig zárva marad, ameddig az Egyesült Államok nem tartja magát a két ország közötti tűzszüneti keretmegállapodáshoz
2026. Augusztus 18. 12:00, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Tömeges dróntámadás érte Moszkvát
Tömeges ukrán dróntámadás érte Moszkvát - közölte kedd hajnalban Szergej Szobjanyin, az orosz főváros polgármestere.
2026. Augusztus 17. 11:00, hétfő | Külföld
Gyújtogatás gyanújával őrizetbe vettek több embert a horvátországi Zára térségében
Őrizetbe vettek négy embert a horvát hatóságok annak gyanújával, hogy szándékosan próbáltak tüzet okozni Zára (Zadar) térségében, ahol az utóbbi napokban egymás után több szabadtéri tűz is keletkezett
