Hírek
2026. Június 26. 10:41, péntek |
Külföld
Forrás: MTI
Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll
A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön
Azt követően,mondta hogy az iráni Iszlám Forradalmi Gárdának tulajdonított dróntámadás ért egy szingapúri zászló alatt közlekedő kereskedelmi hajót az ománi partok közelében.
Az elnök egy Fehér Házban washingtoni idő szerint csütörtökön este tartott rendezvényen kijelentette, hogy az Egyesült Államok a "puszta erő" pozíciójából tárgyal Iránnal, és megismételte, hogy Teherán "sürgősen megállapodást akar kötni", valamint ismét kijelentette, hogy Irán nem juthat atomfegyverhez.
Donald Trump egyben közölte, hogy Irán az amerikai mezőgazdasági termékek új piaca lehet, miután a korábban befagyasztott pénzből az Egyesült Államoktól vásárolnak gabonát, szóját és kukoricát.
Borítókép: Évian-les-Bains, 2026. június 17. Donald Trump amerikai elnök beszél a világ iparilag legfejlettebb hét államát tömörítő csoport, a G7 csúcstalálkozóját lezáró sajtótájékoztatóján a franciaországi Évian-les-Bains-ban 2026. június 17-én. MTI/EPA/Yoan Valat
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 19. 16:00, szerda | Külföld
Iráni főtárgyaló: a Hormuzi-szoros zárva marad, ameddig az Egyesült Államok nem tartja be a megállapodásokat
A Hormuzi-szoros egészen addig zárva marad, ameddig az Egyesült Államok nem tartja magát a két ország közötti tűzszüneti keretmegállapodáshoz
2026. Augusztus 18. 12:00, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Tömeges dróntámadás érte Moszkvát
Tömeges ukrán dróntámadás érte Moszkvát - közölte kedd hajnalban Szergej Szobjanyin, az orosz főváros polgármestere.
2026. Augusztus 17. 11:00, hétfő | Külföld
Gyújtogatás gyanújával őrizetbe vettek több embert a horvátországi Zára térségében
Őrizetbe vettek négy embert a horvát hatóságok annak gyanújával, hogy szándékosan próbáltak tüzet okozni Zára (Zadar) térségében, ahol az utóbbi napokban egymás után több szabadtéri tűz is keletkezett
