Hírek
2022. Június 17. 14:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Ismét zöldség- és gyümölcsnapot hirdetett az agrárkamara
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) az Európai friss csapat program részeként az idén harmadik alkalommal hirdette meg a zöldség- és gyümölcsnapot június 17-ére,
hogy felhívja a figyelmet a zöldség- és gyümölcsfogyasztás jelentőségére, népszerűsítse a magyar agrárium szezonális termékeit a gyümölcsszezon beköszöntével - közölte a köztestület csütörtökön az MTI-vel.
Győrffy Balázs, a NAK elnöke a közleményben kiemelte, az idén kifejezetten jó termésre számítanak, a meggy mellett lesz megfelelő mennyiségű kajszi, és a tavalyinál jobb dinnyeszezont várnak.
Az Európai friss csapat program a NAK edukációs kampánya, amelynek célja a zöldség- és gyümölcsfogyasztás népszerűsítése a gyermekek és a gyermeket nevelő családok körében. A program arra hívja fel a figyelmet, hogy a friss zöldségek és gyümölcsök könnyen elérhetők, gyorsan elkészíthetők és nagyon egészségesek. A program első hároméves periódusa, az Európai friss kalandok 2018 és 2020 között futott Magyarországon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
