Városlista
2026. március 10, kedd - Ildikó

Hírek

2012. Augusztus 17. 15:07, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Jobbik: felháborító az ócsai lakópark építésének késlekedése

Jobbik: felháborító az ócsai lakópark építésének késlekedése

A Jobbik szerint felháborító, hogy a határidő többszöri módosítása ellenére sem lehet továbbra sem tudni, mikor kezdődhet meg a legrosszabb helyzetben lévő devizahiteleseken segítő ócsai lakópark építése, hiszen még kivitelezőt sem talált az állam - jelentette ki Z. Kárpát Dániel országgyűlési képviselő pénteki sajtótájékoztatóján.

A jobbikos politikus hangsúlyozta: sem az árfolyamgát, sem pedig a Nemzeti Eszközkezelő nem képes a devizahitelesek helyzetét tömegesen rendezni.
Hozzátette azt is, hogy lassan eléri az ezermilliárd forintot a 90 napon túl lejárt tartozás, az ebbe a körbe tartozók pedig nem vehetik igénybe az árfolyamgát lehetőségét.
Z. Kárpát Dániel kiemelte: azonnali, megoldandó problémáról van szó, ezért a kormánynak érdemi megoldásokat kellene felmutatnia a devizahitelesek megsegítése érdekében.
A Jobbik szerint ilyen megoldás lehetne az országban található elhagyatott házak és telkek egy forintért történő étékesítése a devizahitelesek számára.
A Népszabadság és a Napi Gazdaság kedden írt arról, hogy eredménytelenül zárult az ócsai szociális lakásépítésre és a kapcsolódó infrastruktúra kivitelezésére kiírt közbeszerzési eljárás.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány

A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.

2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.

2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot

A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.