Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2020. Szeptember 02. 11:03, szerda | Belföld
Forrás: mti

Jól vizsgázott az azonnali fizetési rendszer

Jól vizsgázott az azonnali fizetési rendszer

Az első fél év tapasztalatai alapján jól vizsgázott az azonnali fizetési rendszer: nem volt leállás, s csak minimális problémák voltak

- mondta Bartha Lajos, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) ügyvezető igazgatója szerda reggel az M1 csatornán. Az ügyvezető igazgató elmondta, a rendszer márciusi indulása óta több mint 50 millió tranzakciót - mintegy 7500 milliárd forint értékben - bonyolítottak rajta, s ezek 40 százaléka nem hétköznap és napközben, hanem este vagy hétvégén történt.

Hozzátette, szeptember 1-től újabb tranzakciótípusokkal bővült az azonnali fizetési rendszer, ekkortól a pénzforgalmi szolgáltatók által tömegesen feldolgozott átutalásokat és a vállalati kötegelt fizetési kérelmeket is be lehet küldeni a rendszerbe.

Az új lehetőségeknek köszönhetően hatékonyabbá válhat a vállalatok pénzforgalma; a rendszer segíti a cégek likviditását, hiszen minél gyorsabban fordul meg egy adott pénzösszeg, annál kisebb összegből tudnak gazdálkodni - mondta Bartha Lajos, hozzátéve, egy átutalás így sokkal gyorsabban végig mehet például a beszállítói láncon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.

2026. Július 25. 05:00, szombat | Belföld

Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton

Az előzetes adatok alapján szombat hajnalban megdőlt az országos hajnali hidegrekord, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Lénárddarócon 4,6 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet