Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2012. Február 01. 07:53, szerda | Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Jóváhagyták az uniós kormányfők az EU stabilitási tervét

Jóváhagyták az uniós kormányfők az EU stabilitási tervét

Jóváhagyták az állandó euróövezeti pénzügyi stabilitási mechanizmus létrehozásáról rendelkező szerződést az uniós tagországok állam- és kormányfői Brüsszelben.

Az ESM - az ideiglenes mechanizmussal eleinte párhuzamosan működve - idén júliusban kezdi meg működését, várhatóan 500 milliárd eurós hitelezési és garanciakerettel.

A szerződés lényegében automatikus szankciókat ír elő a részes országokkal szemben, ha költségvetési hiányuk meghaladja a GDP 3 százalékát. A szerződés értelmében az aláíró országok államháztartásuk szerkezeti hiányát a GDP-hez képest legfeljebb 0,5 százalékon tartják. Abban is egyetértettek, hogy korábban fel nem használt uniós forrásokat csoportosítanak át a fiatalok foglalkoztatásának ösztönzésére, valamint a kis- és közepes vállalkozások támogatására. A csúcson arról is döntöttek, hogy Nagy-Britannia mellett Csehország sem csatlakozik egyelőre a szerződéshez, a többi 25 EU-ország azonban a csatlakozás mellett döntött. José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke a találkozó után azt mondta, hogy a döntések tovább erősítik a bizalmat az uniós országok gazdaságaiban.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld

Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament

Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.

2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld

Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok

Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben

2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.

2026. Január 21. 07:16, szerda | Külföld

Többen megsérültek egy újabb spanyolországi vonatbalesetben

Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben - közölte a katalán rendőrség.