Hírek
2015. Április 02. 00:58, csütörtök | Helyi
Fogvatartottak tettek jót Baracson
Több mint két esztendeje fut a Pálhalmai Büntetés-végrehajtási Intézetben az a program, amely segítségével a fogvatartottak meg próbálják jóvá tenni azt, amit a társadalom ellen elkövettek.
A program a fogvatartottak több szintű rehabilitációját célozza meg, ennek egyik lépése, hogy közösségi munkát végeznek valamilyen hátrányos helyzetű csoport közösség számára. Azaz jót tesznek.
Ősszel a baracsi idősek otthonát festették ki, most hatan a védőnőknek is otthont adó épület felújításával foglalkoztak.
A közösség számára megszervezett jóvátételi programok célja egyfelől a fogvatartott számára a bűncselekmény okozásával, illetve annak okozatával való szembenézés és a felelősségvállalás elősegítése, tudatosság növelése, valamint a szimbolikus módon a helyi közösség számára történő jóvátétel során megjelenő közösségi értékekhez, érdekekhez való elköteleződés erősítése miatt létrejövő bűnmegelőzési hatás elősegítése. Másfelől a közösség érzékenyítése, a jóvátétel elfogadásával a társadalmi visszailleszkedés elősegítése.
A programba bekerülés önkéntes, a fogva tartottak maguk jelentkezhetnek ezekre a munkákra, amelyek során térítésmentesen végezhetnek egy közösségnek munkát. A festékeket és egyéb eszközöket az uniós projekt finanszírozza, az alkalmi munkások ellátását a helyi önkormányzat vállalta magára.
Mint azt Lászlótól, a fogva tartottak "alkalmi szóvivőjétől" megtudtuk:
- Két hónap múlva szabadul, s nagyon örül, hogy haza térhet Borsodba a családjához. S úgy gondolta, hogy ezzel az önkéntes munkával is bebiznyítja, hogy ő komolyan gondolja, hogy változni és változtatni fog az életvitelén.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 05. 10:27, csütörtök | Helyi
BEJELENTETT MUNKAHELY NÉLKÜL, CSALÁSOKBÓL TARTOTTA FENN MAGÁT
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatósága befejezte a vizsgálatot egy székesfehérvári nővel szemben, akit jelentős kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntettének megalapozott gyanúja terhel.
