Hírek
2011. December 11. 14:23, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Jövő héten döntenek az új munka törvénykönyvéről
A honatyák jövő héten döntenek többek között az új munka törvénykönyvének végleges formájáról, valamint megválaszthatják a Kúria és az Országos Bírósági Hivatal elnökét.
Az új munka törvénykönyvének tervezetéről múlt héten kötött megállapodást a kormány a munkaadói és munkavállalói érdekképviseletekkel.
Kedden döntenek a képviselők az új munka törvénykönyvéről, amelynek tervezetéről az egyeztetéseket követően múlt héten született megállapodás annak a kollektív munkavállalói jogokra és a munkaviszonyra vonatkozó részéről a kormány, a munkaadói és munkavállalói érdekképviseletek között.
A megállapodást követően Matolcsy György úgy fogalmazott: az aláírók egyetértenek abban, hogy Magyarországnak szüksége van egy új törvényre, amely segíti az új munkahelyek megteremtését, védi a meglévőket és rugalmas munkavállalói formákat tesz lehetővé.
A képviselők megválaszthatják a Kúria, valamint az Országos Bírósági Hivatal elnökét is. Az előbbire Dr. Darák Péter, míg utóbbira Dr. Hanák Tünde a jelölt. Személyükről titkos szavazással döntenek majd a honatyák.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
