Hírek
2012. Január 10. 14:10, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Ők nagyobb veszélyben vannak
A koleszterinszintet csökkentő sztatinok szedése az idősebb nőknél emeli a cukorbetegség kialakulásának kockázatát – állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.
A minnesotai Mayo Klinika szakemberei 153 ezer, átlagosan 63 éves nőt vontak be vizsgálatukba. Az eredmények azt mutatták, hogy függetlenül az alkalmazott dózis nagyságától és a gyógyszer típusától, a sztatinokat szedő, menopauza után lévő nők közül nagyobb arányban alakult ki diabétesz azoknál, akik szedték a koleszterinszintet csökkentő szereket, mint azoknál, akik nem.
„A sztatint szedő nőknek tudatában kell lenniük, hogy rendszeresen szükséges ellenőriztetniük vércukorszintjüket, valamint májfunkciójukat” – hangsúlyozta Suzanne Steinbaum, a New York-i Lenox Hill Kórház szakorvosa. A tanulmányt az Archives of Internal Medicine című szakfolyóirat hétfőn megjelent számában tették közzé.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
2026. Július 25. 05:00, szombat | Belföld
Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton
Az előzetes adatok alapján szombat hajnalban megdőlt az országos hajnali hidegrekord, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Lénárddarócon 4,6 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet
