Hírek
2012. Szeptember 16. 22:17, vasárnap | Helyi
Kapitány-csere és okai ( frissítve 2.)
Leváltották Budavári Árpád, rendőrkapitányt. Indoklás nélkül. Ehhez a kinevezőnek joga van. Már mint a visszavonáshoz meg az indoklás nélküliséghez is.
Augusztus közepén a megyei kapitány leváltása ( lásd Ozora-ügy) után benne volt a levegőben, hogy ő rá is sor kerül(het).
Ráadásul elmondása szerint a megbizatása amúgyis szeptemberben járt volna le, így egyáltaln nem volt biztos abban, hogy parancsnoki megbízása megmaradhat.
Mikor a bizonytalanság okaira rákérdeztem, nagyon sok összetevőt sorolt fel. Ezek közül természetesen az egyik legfontosabb, hogy egy új megyei főkapitány el fogja dönteni, hogy kivel szeretne, akar és tud együt dolgozni a kapitányok közül.
Természetesen szakmai érvek is sorra kerülhetnek: azok a mutatók, amelyek a felderítési munka eredményességét jelentik. Problémás körzetek, ahol több a bűncselekmény, nagyon le tudja rontani a statisztikát, s bizony ezzel a kapitány megtélését is.
Nálunk, ugye, Ercsi és környéke egy ilyen terület.
Alaptalanok azonban azok a feltételezések, hogy politikai jellegű az ok, s bizalmi válság miatt kerülhetett sor a megbízás visszavonására.
Akár ezért, akár azért történt a felmentés Budavári Árpád vezetéséhez egy botrányoktól mentes, nyugodt dunaújvárosi rendőrségi időszak kapcsolódik.
Információink szerint PIntér Sándor döntését nem érti sem dr. Dorkota Lajos kormánymegbízott, sem Cserna Gábor polgármester. Ez ügyben szóvá is tették kifogásukat a miniszternél.
A kormányhivatal és a város vezetője sem volt elégedetlen a kapitány munkájával.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 13:49, szerda | Helyi
INGATLANCSALÓ BŰNSZÖVETSÉG FELSZÁMOLVA
A Fejér vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói négy férfit őrizetbe vettek, ötödik társukat még keresik. A gyanúsítottak több mint 90 millió forint kárt okoztak csalássorozatukkal.
2025. Szeptember 17. 12:50, szerda | Helyi
ELFOGTÁK A KISKORÚ SÉRELMÉRE ELKÖVETETT BŰNCSELEKMÉNY GYANÚSÍTOTTJÁT DUNAÚJVÁROSBAN
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai szexuális erőszak bűntette miatt őrizetbe vettek egy 41 éves férfit.
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.

