Hírek
2019. November 13. 07:35, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Karácsonyi kívánságok teljesülhetnek a Szeretetdoboz-kívánságlista segítségével
Az idén személyre szabott kívánságokat is teljesít a Magyar Református Szeretetszolgálat; a Szeretetdoboz-kívánságlista segítségével a rászoruló gyermekek pontosan azokat az ajándékokat kapják meg, amelyekre vágynak.
Az adománygyűjtés december 6-ig tart.
A szervezet közleménye szerint az elmúlt években ismertté vált Szeretetdoboz tartós élelmiszergyűjtés, valamint a Nyilas Misi Pakk címet viselő, cipős dobozokba csomagolt játék- és édességgyűjtés mellett egy sokkal személyesebb ötlet is útjára indult: 500 rászoruló gyermek konkrét karácsonyi kívánsága válthat valóra.
Az alapítvány létrehozott egy online felületet, ahol az adományozók maguk választhatják ki, hogy melyik kívánságot szeretnék teljesíteni. Sakk-készlet, focilabda, pulóver és parfüm is megtalálható a listában. A kívánságlista segítségével pedig az adományozó is biztos lehet abban, hogy valóban azzal tud segíteni, amire a választott gyermek a leginkább vágyik.
Az ajándékokat a Magyar Református Szeretetszolgálat budapesti és debreceni irodájába lehet eljuttatni személyesen vagy postai úton. Ezt követően az MRSZ munkatársai az adományokat a szülőknek adják át, hogy az ajándékozás családi körben okozzon örömet.
A kívánságlista mellett megtalálható az oldalon minden ajándék értéke is, így ha valaki nem tudja megvásárolni a kívánt játékot, árának felajánlásával is csatlakozhat a programhoz. A Magyar Református Szeretetszolgálat munkatársai az összegyűlt összegből megvásárolják a hiányzó kívánságokat.
A kívánságlista a szeretetdoboz.jobbadni.hu oldalon található meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
