Hírek
2017. December 24. 13:11, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Karácsonykor is éjjel-nappal hívható a telefonos lelkisegély
Karácsonykor is éjjel-nappal hívható a 116-123-as számon a telefonos lelkisegély-szolgálat - hívták fel a figyelmet az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.
Dudás Erika, a Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetségének alelnöke elmondta: van olyan, aki csak beszélgetni szeretne ilyenkor. Nemcsak olyanok telefonálnak, akiknek bánatuk van, hanem olyanok is vannak, akik az örömüket szeretnék megosztani, megköszönve akár a lelkisegélynyújtók év közbeni segítségét - tette hozzá.
A szakember elmondta: havonta több mint 10 ezer hívás érkezik hozzájuk; van olyan szolgálatuk, amely egy nap alatt több mint száz hívást fogad. Kérdésre válaszolva azt is elmondta: telefonos segítőik között kevesen vannak 30 év alatt, sokan 60 év felettiek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
