Hírek
2012. December 07. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu
Kétüléses sportkocsit akar a Dacia-főnök
A Dacia brit részlegének vezérigazgatója szerint kétüléses sportkocsival kellene bővíteni a kínálatot.
Mára jelentősen kibővült a Dacia kínálata, a márka SUV-t és egyterűt is kínál. A brit részleg vezérigazgatója szerint mindez nem elég, szükség lenne egy kétüléses sportkocsira is, neki legalábbis ez az álma.
Thierry Sybord szerint pontosan egy ilyen autóra lenne szüksége a márkának, amely az eredeti Alpine szellemiségéből hozna vissza valamit. Az egyszerű, megfizethető autó volt, amelyet ráadásul élmény volt
vezetni.
A Renault és a Caterham nemrég bejelentett egy együttműködést az Alpine márkanév feltámasztásáról, a technológiai megoldások leszivároghatnak a Daciához is. A Dacia sportkocsi szellemiségében közel állhatna az eredeti Mazda MX–5-höz, de olcsóbb kiadásban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
