Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2011. Szeptember 17. 14:25, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Kidobott macskák a szegedi Zsinagóga-kertben

Kidobott macskák a szegedi Zsinagóga-kertben

Számtalan alkalommal történ már meg a Szegedi Cicamentők Állatvédő Egyesületének tagjaival, hogy a szegedi Zsinagóga-kertben magára hagyott macskákat szedtek össze.

Állatokat kitenni, elhagyni a 2004. évi X. törvény értelmében bűncselekmény, amiért a felelőtlen állatkínzók szigorú büntetést érdemelnének.


A Szegedi Cicamentők Állatvédő Egyesülete gyakran még ki sem nyílt szemű kismacskákat, vagy nagyobb – cseperedő – macskákat kénytelen a felelőtlen lakosság után összeszedni. Legutóbb a napokban talált az egyesület aprócska, önálló életre képtelen kis szőrmókokat. Sokan nem tudják, hogy a kutyák / cicák felesleges szaporodását megelőzéssel (gyógyszeres fogamzásgátlással, ivartalanítással, gondos tartással) meg lehetne előzni. A Szegedi Cicamentők Állatvédő Egyesülete mindent elkövet, hogy segítse a kóbor macska állomány számának csökkentését. Felvilágosító előadások tartásával, szórólapok segítségével törekszik a szervezet az emberek környezettudatosságának fejlesztésére. Az utcai macskabaj a legtöbb településen súlyos gond.

Ha valaki kiscicát vagy felnőtt macskát szeretne örökbe fogadni, akkor a www.cicaotthon.hu oldalon vagy a cicamentes@gmail.com levélcímen vagy a +36/30/22-44-208 –as telefonszámon várja az egyesület a jelentkezést.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között

Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.