2024. május 14, kedd - Bonifác

2011. Március 17. 12:23, csütörtök | Helyi

Kiegyenlítettek az Acélbikák

Megtört az átok! Hosszú idő után újra győzni tudott a Dab.Docler jégkorong csapata a Vasas ellen.

Az OB I-es bajnokság elődöntőjének második összecsapásán az Acélbikák hazai pályán fogadták a Vasas gárdáját. A fővárosi együttes az első összecsapást 4-0 arányban megnyerte, így volt miért visszavágnia J. P. MacCallum vezetőedző csapatának.

A találkozó első húsz perce nagy csatát, hatalmas küzdelmet hozott, de gólt egyik gárda sem tudott szerezni. A találkozó színvonala nem volt túlságosan magas, de mindkét gárda keményen hajtott a sikerért. A második harmadban hosszú idő után megtört a Vasas elleni gólcsend, MacSweyn belepiszkált egy lövésbe, mely utat talált a vendégek kapujába. (1-0) Még a középső játékrészben jártunk, amikor a keménykedő budapesti csapat ellen Peterdi lőtt szép gólt, és ezzel már 2-0 volt az állás az Acélbikák javára. A Vasas mindent egy lapra feltéve rohamozott a kétgólos hátrányban, de csak szépítésre futotta erejéből. Győzött tehát a Dab.Docler 2-1 arányban, és ezzel a döntőbe jutásért folyó párharc állása 1-1. A folytatás péntek este ismét a fővárosban, ahol jó lenne győzni, és előnyt szerezni a három nyert mérkőzésig tartó sorozatban.

Dab.Docler - Vasas HC 2-1 (0-0, 2-1, 0-0)
Dab.Docler: Sevela, Hegyi, Pozsgai, Metcalfe, MacSweyn 1 (1), Magosi, Martinka (1), Kiss D., Azari, Papp V., Kiss Á., Varga (1), Lencsés, Virág, Peterdi 1 (1), Pavuk, Győri, Mestyán, Szilassy, Jonkl. Vezetőedző: J. P. MacCallum.