2024. május 19, vasárnap - Ivó, Milán

2010. November 29. 11:22, hétfő | Helyi

Kiesés az EHF-kupából

Ismét súlyos vereséget szenvedett, és kettős vereséggel, 73–49-es gólarány összesítéssel esett ki a Dunaferr férfi kézilabdacsapata az EHF-kupából Portugáliában.

Sajnos beigazolódott a papírforma, a Portó másodszor is kiütötte a dunaújvárosi fiatalokat. Mint már korábban beszámoltunk róla a Dunaferr feladta a pályaválasztói jogot a Portugál bajnok ellen, így a nemzetközi kupa mindkét mérkőzést idegenben játszották le Rapatyi Tamás tanítványai. Pénteken az újvárosi fiatalok az első félidő gyengélkedése után tíz góllal, 27–37 arányban maradtak alul. A vasárnapi második mérkőzésen még indiszponáltabban játszottak Keményék, és már az első félidőben 11 gólos hátránya került a piros-fehér gárda. A második játékrészben sem sikerült jobban összpontosítani, és végül 36–22-re kaptak ki az FC Porto Vitalistól.

A nemzetközi kupától tehát búcsúzott a Dunaferr, így más csak a bajnokságra kell összpontosítani a gárdának. Nem kicsi a tét, a kiesés réme ott is fenyegeti a csapatot.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA:

FC PORTO (portugál)–DUNAFERR SE 36–22 (16–5)

DUNAFERR: Kovács R. – Pásztor Á. 5 (1), Morva, Hajdú 2, Kemény, Muhl, Széles 4 (2). Cs: Repóth (kapus), Bali 4, Benmiloud 4, Takács 3, Kurbely, Szepesi, Pulai. Edző: Rapatyi Tamás