2024. május 17, péntek - Paszkál

2011. Április 09. 09:41, szombat | Helyi

Kiütéssel indult a rájátszás

Nagyszerű győzelmet aratott a Dunaújvárosi Regale Klíma női kézilabda csapata a bajnokság rájátszásának első fordulójában a Békéscsaba ellen.
Alaposan sikerült visszavágni Bohus Bea csapatának!

Az alapszakasz utolsó fordulójában a Békéscsaba magabiztosan győzte le hazai pályán a dunaújvárosi lányokat. Nem kellett sokáig várni azonban a javítási lehetőségre, péntek este a középszakasz első összecsapásán a Dunaújvárosi Sportcsarnokban ismét a csabaiak léptek vendégként parkettre. Ezúttal azonban más volt a forgatókönyv,mint két héttel ezelőtt, Kiss Szilárd tanítványai nagyszerű kezdéssel hamar 3-4 gólos előnyt szereztek, melyet Ferling vezetésével folyamatosan növelni is tudtak. A félidő végéig a szenzációsan játszó újvárosiak nyolcgólos előnyt szereztek, a 20-12-es vezetés újvárosi sikert vetített előre.

A második félidőben hiába próbált meg mindent a Békéscsaba, a különbség nem hogy csökkent volna, a játékrész közepére már tíz találat volt a két gárda között. A végjátékra minden eldőlt, így az utolsó percekben már a közönség szórakoztatása volt a cél. A lefújás pillanatában 34-23 arányú Dunaújváros vezetést mutatott az eredményjelző tábla, így a megszerzett pontokkal kedvezőbb helyzetbe került együttesünk.

Dunaújvárosi Regale Klíma – Békéscsaba 34-23 (20-12)
Dunaújvárosi Regale Klíma: Víg, Balogh 6, Jókai 8, Gáspár 3, Takács D. 3, Ferling 5, Erdősi 9. Csere: Pisák (kapus), Velky, Selmeci, Takács L., Nagy I., Sári. Vezetőedző: Kiss Szilárd.