Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2012. Március 23. 07:05, péntek | Belföld
Forrás: mno / MTI

Könnyen rossz élmény lehet a húsvéti menü

Könnyen rossz élmény lehet a húsvéti menü

A húsvéti ünnepekre forgalomba hozott húskészítmények mintegy harmada a magyar kis- és közepes vállalkozásoktól kerül a belföldi fogyasztókhoz.

Közölte Babati Zoltán, a Vágóállat és Hús Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (VHT) elnökségi tagja.

A húsipar éves 370-420 milliárd forintos árbevételének mintegy 30 százalékát adják a kkv-k. A húsvéti forgalom az éves árbevétel 5-10 százalékát teszi ki. A kis- és közepes vállalkozástól cégenként általában 25-30 tonna áru kerül a boltok polcaira az ünnepekre. Ezek közül leginkább a darabolt füstölt árut keresik a vásárlók.

Babati Zoltán rámutatott: a magyar hústermékek ára ugyan általában valamelyest magasabb, mint a nagy élelmiszerláncok által forgalmazott import termékeké, de egy hagyományos ízesítéssel, hagyományos módon előállított füstölt termék vitathatatlanul kellemesebb gasztronómiai élmény, mint az olcsóbb, sokszor bizonytalan „tömegáru”.

A VHT elnökségi tagja – aki egyben cégtulajdonos is – saját vállalkozását, a körmendi Babati és Társa Kft. példáját hozta. Ebben a húsfeldolgozó üzemben az idei ünnepekre 28 tonna füstölt darabolt comb, 15 tonna füstölt tarja, 15 tonna füstölt csülök, 10 tonna kötözött termék készül. Babati Zoltán kiemelte: a magyar kkv-k termékeikkel azt a fogyasztói képet kívánják erősíteni, hogy „a magyar élelmiszer egyenlő az ellenőrzött, biztonságos, jó minőségű élelmiszerrel”.

Szólt arról, hogy a magyar kis- és közepes vállalkozások egyetértenek azzal, hogy az új Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) célul tűzte ki a gazdaság kifehérítését, az eddiginél is hatékonyabb megelőzést. Úgy vélik, a feketegazdaság szankcionálásának – például a hamisítások esetén – olyan mértékűnek kell lennie, amely megfelelő visszatartóerőt jelent.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.