2024. május 19, vasárnap - Ivó, Milán

2011. Február 25. 10:49, péntek | Helyi

Könnyes Kemény búcsú

A Dunaferr-Veszprém mérkőzés papírforma, sima vendég győzelmet hozott, de Kemény József búcsúja miatt mégis emlékezetes marad az összecsapás.

A Dunaferr SE többszörös dobogós férfi kézilabda csapatának utolsó ikonja, Kemény József is elbúcsúzott a csapattól. A népes szurkolótábor vastapsától kísérve Csíró utoljára futott ki a Dunaújvárosi Sportcsarnok parkettjére, ahol elköszönt a közönségtől, csapattársaktól, szakvezetőktől.

Amilyen felemelő volt a Dunaferr legenda távozása, annál elszomorítóbb az azt követő valóság. A kiesésé ellen küzdő újvárosi együttes a bajnoki cím védőjével, Európa egyik legjobb együttesével próbálta felvenni a harcot, nem nagy sikerrel. Már az első percekben jelentős előnyt szerzett a Veszprém, és György László fiatal tanítványai hiába tettek meg mindent a felzárkózásért, a szünetben 12-17 arányban a vendégek vezettek. A második játékrészben tovább nőtt az MKB előnye, és a vége tizenkét gólos, 2-33 arányú vendég győzelem lett.

(fotó Dunaferr SE)

Dunaferr Alexandra – MKB Veszprém KC 21-33 (12-17)
Dunaferr Alexandra: Repóth, Kurbely, Morva 1, Takács 3, Muhl, Bali, Szepesi 6. Csere: Kovács Zs. (kapus), Benmiloud 1, Nagy D. 2, Hajdu 6, Kuzmicsov 1, Hornyák 1. Edző: György László,