Hírek
2018. Október 01. 09:27, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Korszerű motorvonatokkal fejleszti szolgáltatását a MÁV-Start Kelet-Magyarországon
Korszerű Desiro dízel motorvonatokkal fejleszti szolgáltatását a MÁV-START Kelet-Magyarországon, a motorvonatok hétfőtől közlekednek a Debrecen-Nagykereki és a Debrecen-Tiszafüred-Füzesabony vonalon
- közölte a MÁV-Start Zrt. hétfőn az MTI-vel. A közlemény szerint Debrecen elővárosi közlekedésének fejlesztésével a vasúttársaság a bérletes utasok megtartását szeretné elérni, valamint, hogy a korszerűbb járművek miatt egyre többen válasszák a vasúti közlekedést. A Desiro dízel motorvonatokon komfortosabb az utazás a turisztikai szempontból egyre népszerűbb Tisza-tóhoz és környékéhez is - tették hozzá.
A vasúttársaság arra számít, hogy a Debrecen-Nagykereki vonalon a motorvonatoknak köszönhetően nő az utasok elégedettsége.
A magyar vasúthálózaton 2003 óta használt, 220 férőhelyes (ebből 110 ülőhely) Desiro motorvonatok utastájékoztató rendszerrel, légkondicionált, részben alacsonypadlós, kerekesszékek és babakocsik fogadására, 4 kerékpár szállítására is alkalmas utasterekkel, valamint mozgáskorlátozottak által is könnyen használható mosdóval rendelkeznek - ismertette a MÁV-Start.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld
OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.
2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon
A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.
