Hírek
2018. Július 30. 09:37, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Kutya szagolta ki a csempészcigarettát Zalában
Kábítószer- és cigarettakereső kutya segítségével találtak több mint kétezer doboz csempészcigarettát a pénzügyőrök az M70-es autóúton egy kisbuszban
- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Zala Megyei Adó- és Vámigazgatósága hétfőn az MTI-vel.
Joó Hilda sajtófőreferens tájékoztatása szerint a NAV zalai pénzügyőrei az M70-es autóúton ellenőriztek egy bolgár rendszámú Volkswagen kisbuszt. Az ellenőrzéskor a kábítószer- és cigarettakereső kutya a jármű utasterében jelzést adott, ezért a kisbuszt további vizsgálatra Rédicsre kísérték.
A pénzügyőrök a jármű utólagosan kialakított rejtekhelyein, az utastér kárpitjai alatt több mint 47 ezer szál különféle márkájú, adózatlan cigarettát találtak. A sofőr a moldáv zárjegyes jövedéki termékek eredetét nem tudta igazolni.
A pénzügyőrök a 2365 doboz cigarettát lefoglalták és költségvetési csalás gyanúja miatt feljelentést tettek. A román állampolgárságú sofőrre váró jövedéki bírság összege várhatóan 10 millió forint.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
