Hírek
2021. Augusztus 18. 10:07, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Lapáttal ütötték az idős férfit kirablói
Azonosították és elfogták a nyomozók azt a két férfit, akik a gyanú szerint egy idős férfit raboltak ki tápiószelei otthonában.
Motoszkálásra, álmából riadt egy idős férfi július 15-én hajnali 2 óra körül, saját házában idegenekkel találta szembe magát. A gyanú szerint a két férfi a ház egyik ablakán mászott be a tápiószelei ingatlanba, rögvest értékek után kutattak. Amikor a sértett felébredt és kérdőre vonta őket, a 18 és 27 éves férfi egy lapát nyelével többször fejbe verte, és fenyegetések közepedte pénzt követelt a 74 éves férfitól. Pénzt nem tudtak szerezni, így kifelé menet egy kezük ügyébe akadt hangfalat vettek magukhoz, azzal menekültek el – közölte a rendőrség.
A nagykátai rendőröknek pár óra elegendőnek bizonyult, hogy azonosítsák a bűncselekmény elkövetésével összefüggésbe hozható támadókat. A 18 éves M. Patrikot és a 27 éves K. Ádámot augusztus 16-án délelőtt tápiószelén igazoltatták és vitték is a kapitányságra. Kihallgatásukon a cselekmény elkövetését mindketten elismerték. M. Patrik részletesen beszámolt a nyomozóknak tettéről, K. Ádám nem kívánt vallomást tenni.
Ellenük a Nagykátai Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya -őrizetbe vételük mellett- felfegyverkezve, a bűncselekmény felismerésére vagy elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett rablás bűntette miatt folytatja le a további eljárást, letartóztatásukra előterjesztést tettek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
