Hírek
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.
Október 2-án Markus Söder, a Bajor Szabad Állam miniszterelnöke, valamint Markus Blume, a tudományos és művészeti ügyek minisztere tüntette ki Leslie Mandokit ezzel a kiemelkedő, a kulturális és művészeti életművek legnemesebbjeit elismerő díjjal.
A pesti srác, aki egykor a diktatúra éjszakájából indult, ma a világ legnagyobb zenei színpadain áll. Bajorországban és Amerikában egyaránt alkot, hidakat épít kontinensek, kultúrák és generációk között. Nevét számos rangos elismerés fémjelzi, többek között az American Rock’n’Roll Hall of Fame meghívása, a Pro Meritis-díj, a Kossuth- és a Petőfi-díj, a Magyar Érdemrend tisztikeresztje, valamint a Fonogram Életműdíj. A sok-sok nemzetközi díj mind azt bizonyítja, hogy művészete nemcsak a zenéről szól, hanem az emberi szabadságról és méltóságról is.
„Ötven évvel ezelőtt minden bátorságunkat összeszedve, barátaimmal együtt elindultunk, hogy magunk mögött hagyjuk a szovjet megszállású kommunista diktatúrát. Ma ismét bátorságra van szükségünk a realisták utópiájához, ahhoz, hogy megtaláljuk az iránytűt, amely kivezet a válságok útvesztőjéből. A zene mindig arra bátorít bennünket, hogy higgyünk az emberben, az összetartozásban, és abban, hogy a szabadság nem ajándék, hanem mindennapi felelősség. Művészként feladatunk hidakat építeni az emberiség jövője érdekében, mert a szabadság nem adottság, hanem küldetés, amelyet mindennap védenünk kell.” - zárta gondolatait Leslie Mandoki a díjátadó ünnepségen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld
Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat
Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.
2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld
Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni
Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
