Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2021. Április 28. 06:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Letartóztatták a zuglói halálos késelés gyanúsítottját

Letartóztatták a zuglói halálos késelés gyanúsítottját

Letartóztatta a bíróság azt a férfit, aki a gyanú szerint megölte a feleségét Zuglóban szombaton - tájékoztatta a Fővárosi Törvényszék kedden az MTI-t.

A nyomozás eddigi adatai szerint a férfi április 24-én egy 21 centiméteres pengéjű késsel testszerte többször megszúrta, megvágta a vele egy gépkocsiban tartózkodó feleségét, aki emiatt a helyszínen életét vesztette. Az autóban volt a tettes és az áldozat közös kiskorú gyermeke is. A férfi cselekménye különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés, valamint kiskorú veszélyeztetésének megállapítására is alkalmas lehet - írták.

A megalapozott gyanút többek között rendőri jelentések, szemlejegyzőkönyvek, tanúvallomások és kamerafelvételekről készült jelentések támasztják alá - közölték.

Az ügyészség szökés, elrejtőzés, valamint az eljárás befolyásolásának veszélye miatt indítványozta a gyanúsított letartóztatását.

A Budai Központi Kerületi Bíróság megállapította, hogy a külföldi állampolgárságú terhelt 2016 óta tanult Magyarországon. Kilenc hónapja éltek külön a feleségével, a cselekmény elkövetésekor már válófélben voltak. A gyanúsított tagadta a gyilkosságot, de a cselekmény elkövetésekor viselt ruhadarabjait még a rendőrség kiérkezése előtt egy szemetesbe rejtette.

A bíróság egy hónapra, május 27-éig elrendelte az emberöléssel gyanúsított férfi letartóztatását. A végzés végleges.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld

OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása

A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.

2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld

Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében

Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.

2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld

OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.

2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon

A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.