Hírek
2012. December 19. 07:28, szerda | Helyi
LMP a felsőoktatásért
Szabó Zsolt, az LMP önkormányzati képviselője sajtótájékoztatót tartott a felsőoktatás tervezett változásai miatt a Dunaújvárosi Főiskola épülete előtt.
Szabó Zsolt elmondta, hogy a most kialakult helyzet egy újabb lépcső arrafelé, hogy a kormány felmorzsolja a tehetséges, de szerényebb helyzetű diákok előrejutási lehetőségeit. Hangsúlyozta:
- A kormány csigolyánként töri el a tudásra épülő magyar társadalom gerincét. Hiszen az első bejelentés még az államilag támogatott férőhelyek harmadára csökkentéséről szólt. Két hónappal a jelentkezési határidő előtt „buherálni” az oktatási rendszert, enyhén szólva sem korrekt a diákokkal szemben. Főleg, ha ez az átalakítás nemcsak a hallgatók esélyeire jelent súlyos csapást, de a felsőoktatás egészének működését is veszélyezteti.
Az egyetemek és a főiskolák már most a csőd határán táncolnak az eddigi elvonások és zárolások miatt. Nem lehet a kieső bevételeket a fizetős hallgatói létszám növelésével ellensúlyozni. A változás következtében egész intézmények szűnhetnek meg, illetve tudományterületek tűnhetnek el a felsőoktatásból, és mindenütt
Hangsúlyozta, hogy az egyetemek, főleg vidéken a működőképességük szélére sodródtak, összevonásoktól, leépítésektől, bezárásoktól rettegnek:
- A Dunaújvárosi Főiskola az Alma Materem, aggódom érte. Tudom, hogy jó körülmények között, jó oktatók dolgoznak itt.” Továbbá, ahogy az számításokból kiderül, a helyi főiskola megszűnése körülbelül 1 milliárd forint bevételtől fosztaná meg a várost.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 05. 10:27, csütörtök | Helyi
BEJELENTETT MUNKAHELY NÉLKÜL, CSALÁSOKBÓL TARTOTTA FENN MAGÁT
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatósága befejezte a vizsgálatot egy székesfehérvári nővel szemben, akit jelentős kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntettének megalapozott gyanúja terhel.
