2024. május 20, hétfő - Bernát, Felícia

2011. Január 14. 20:45, péntek | Helyi

Magabiztos volt a Györ

Nem sikerült meglepetést okoznia a Dunaújváros REK női kézilabda csapatának a ma esti, Győri Audi ETO KC elleni mérkőzésen. A bajnoki címvédő magabiztosan, tíz góllal győzni tudott.

A Békéscsaba elleni idegenbeli bravúros győzelem, majd a Siófoki döntetlen után végre hazai pályán is láthattuk a Dunaújváros REK kézilabda csapatát. Az újév első bemutatkozása egyben a szezon legnehezebb mérkőzésének is ígérkezett, hiszen a bajnoki cím védője, a jelenlegi listavezető Győri Audi ETO KC érkezett a Dunaújvárosi Sportcsarnokba. A világklasszisok sorát alkalmazó győri együttes ezúttal is bizonyította tudását, és gyakorlatilag esélyt sem hagyott Kiss Szilárd együttesének.

A vendégek magabiztos játékkal már az első félidő végére jelentős, ötgólos előnyt harcoltak ki. Hiába volt a lelkes újvárosi közönség támogatása, jelentős változás a második félidőben sem következett be. Görbicz Anitáék kihasználva a tudásbeli különbséget a második félidőben tovább növelték a különbséget, és a végén magabiztosan, tíz góllal, 32-22 arányban győzni tudtak.

Dunaújváros REK–Győri Audi ETO KC 22–32 (11–16)

DUNAÚJVÁROS: VÍG – Balogh 5 (1), Jókai 3, Gáspár 1, Takács D. 1, Ferling 10 (3), Nagy I. 1. Cs: Pisák, Győri (kapusok), Sári 1, Velky, Vadász, Erdősi, Berta N., Felső, Selmeci. Edző: Kiss Szilárd