Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2019. Július 29. 07:15, hétfő | Életmód
Forrás: mti

Már okozhat allergiás tüneteket a pollenszórás

Már okozhat allergiás tüneteket a pollenszórás

Ugyan még nem kezdődött el a parlagfű tömeges virágzása, de a pollenszórás július utolsó napjaiban az Alföldön, a fővárosban és térségében már elérheti az allergiás tüneteket okozó szintet

- közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) vasárnap az MTI-vel.
Azt írták: az idei allergiás időszak várhatóan gyengébb lesz a szokásosnál. Az augusztus eleji megjelenést követően a pollenkoncentráció lassú emelkedésére lehet számítani, de a hónap közepére országszerte tüneteket okozhat a parlagfű virágpora. A szezon tetőzése az előző évek tapasztalatai alapján szeptember első felében várható.

A közleményben kifejtették: idén a parlagfű virágzása a korábbi évekhez képest később kezdődik. Jelenleg a parlagfűállomány az ország nagy részén fejletlen, kevesebb a növény és a virágzat, a tövek is alacsonyabbak. A májusi, szokatlanul hűvös időjárás feltehetően késleltette a parlagfű csírázását, később pedig a szárazság korlátozta a tövek növekedését.

Hangsúlyozták ugyanakkor, hogy az allergiás tünetek megjelenésére a mérsékeltebb pollenterhelés ellenére is számítani kell, ezért javasolják: a parlagfűre érzékenyek mielőbb keressék fel kezelőorvosukat, és kezdjék meg a gyógyszeres kezelést.

A Parlagfű Pollen Riasztási Rendszer (PPRR) térképes előrejelzése segítségével bárki naponta tájékozódhat az aktuális helyzetről. A PPRR közvetlenül elérhető a polleninfo.oki.hu weboldalon.

Az allergiában szenvedők könnyebben enyhíthetik tüneteiket, ha előre tudják, hogy melyik allergén virágzik - írták, felhívva a figyelmet arra, hogy idén online pollennaptár is segíti az időbeni felkészülést. A pollennaptár a https://efop180.antsz.hu/polleninformaciok.html webcímen érhető el.

Címkék: allergia, pollen

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 09:34, szombat | Életmód

Elindul a közmédia megújulásáról szóló szakmai egyeztetés

2026. Július 25. 09:00, szombat | Életmód

Tíz nap alatt négyezer program várja a látogatókat a 35. Művészetek Völgye Fesztiválon

Tíz nap alatt négyezer program várja a 35. Művészetek Völgye Fesztivál látogatóit Kapolcson, Vigántpetenden és Taliándörögdön augusztus 2-áig.

2026. Július 24. 16:00, péntek | Életmód

Verdi-gálával tér vissza az Operaházba Plácido Domingo

Verdi-gálával lép a Magyar Állami Operaház színpadára Plácido Domingo szeptember 23-án, partnere Sáfár Orsolya, Mester Viktória, Brickner Szabolcs és Cser Krisztián lesz.

2026. Július 23. 15:00, csütörtök | Életmód

A Sió-csatorna vizének frissítése miatt történt ideiglenesen vízeresztés a Balatonból

A Sió-csatorna siófoki szakasza elszíneződött és kellemetlen szagú vizének frissítése miatt nyitották ki a zsilipeket a Sió-csatornán mintegy nyolc órára a nyári üzemrendnek megfelelően