Hírek
2021. Október 30. 16:17, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Minden eddiginél többen pályáztak a Magyarország 365 fotópályázatra
Lezárult az idei Magyarország 365 fotópályázat és új rekordot döntött: 6500 pályázó csaknem 37 ezer képet küldött be - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) szombaton az MTI-vel.
Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a közleményben azt írta, hogy a szakmai zsűri már meg is kezdte a pályázatok értékelését.
A tájékoztatás szerint három kategóriában lehetett pályázni: természet és táj, épített és tárgyi örökség, életképek. A zsűri mindhárom kategóriában értékes díjakat oszt ki, a legjobb alkotások közönségszavazáson is részt vesznek - tették hozzá.
A díjátadó várhatóan decemberben lesz és album is készül, benne 365 képpel, amelyek "mind azt bizonyítják, hogy jó helyen, szép országban élünk" - tartalmazza a közlemény.
Dömötör Csaba szerint a kiemelt érdeklődés azt jelzi, hogy a Magyarország 365 fotópályázat ismert és elismert kezdeményezéssé vált.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.
2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot
A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.
2026. Március 09. 10:00, hétfő | Belföld
Iráni konfliktus - Szijjártó Péter: 76 utassal a fedélzetén landolt a mai mentesítő járatunk Budapesten
Hetvenhat utassal a fedélzetén landolt \"a mai mentesítő járatunk Budapesten\" - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap este a Facebook-oldalán.
