Hírek
2013. Október 05. 22:42, szombat | Helyi
Mindent a szülésről, a várandósságról- videóval
Ismét ingyenes szülésfelkészítő tanfolyam indult a Szent Pantaleon Kórházban. A hat alkalomból álló programra várják a kismamákat és hozzátartozóikat.
A leendő édesanyák és apák életében kiemelkedő esemény a szülés, a várandósság. Ebben az időszakban jelentős változásokon megy keresztül a nő, nemcsak testileg, de lelkileg is. A változások megértéséhez, megkönnyítéséhez nyújt segítséget a szülésfelkészítő tanfolyam.
- Egyre népszerűbb ez a tanfolyam, hiszen sokan jönnek. Célunk, hogy megismerjék osztályunkat, a kórházat, és az orvosokkal, szülésznőkkel egy személyesebb kapcsolatot alakítsanak ki – mondta dr. Bazsa Sándor, a szülészet-nőgyógyászati osztály vezető főorvosa. A legtöbb kismamát a szülőszoba, a szülés menete, és a fájdalom érdekli. Az anyai örömök elé néző Czompóné Gotthard Rita is ezért látogatott el a programra.
- Elsősorban a szülőszobára vagyok kíváncsi, és arra, hogy mi vár ott rám. Tudni szeretném, milyenek a szülésznők, az orvosok. Azért is jöttem el a tanfolyamra, hogy megtudjam, milyenek a körülmények – mondta a kismama.
Az előző évekhez hasonlóan idén is ingyenes a tanfolyam, és közben is lehet csatlakozni a programhoz, amelyet még négy héten keresztül keddenként tartanak a kórházban. (An.)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
