Hírek
2020. Július 30. 08:14, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Modellváltás útjára lépett a felsőoktatás
A felsőoktatásban jelentős változások következtek be és vannak folyamatban, elindultunk a modellváltás útján
- jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára szerdán Egerben, az Eszterházy Károly Egyetem (EKE) Leányka úti kampusza megújult Delta-épületének átadásán.
Bódis József kifejtette: komoly lehetőséget kínál az alapítványi szerveződés a modellváltásban részt vevők számára, az érintett intézmények az állami irányítás terhét levetve, rugalmasabb struktúrában, szabadabban, szakmai kontroll alatt folytathatják az oktatást.
Az államtitkár az egri egyetem infrastrukturális fejlesztését célzó projekt zárásakor méltatta a Líceumban több mint 250 éves múltra visszatekintő felsőfokú képzést. "A térség gazdaságának, társadalmának a dinamizálása is feladata a felsőoktatásnak, s e szempontból is büszke lehet magára az egri intézmény" - értékelt Bódis József.
"Művészet és sport, képzés és kutatás tökéletesen megfér együtt, egy épületben" - mutatta be Pajtókné Tari Ilona, az egyetem rektora a megújult, 1300 négyzetméteres alapterületűvé bővült létesítmény főbb funkcióit.
Kormos Gyula építész, a Delta-épület tervezője személyes hangvételű beszédben vázolta fel azt a folyamatot, amelynek eredményeként a létesítmény felépült.
Az avatás alkalmából tartott sajtótájékoztatón elhangzott: az uniós projektben hallgatói terek, a hallgatók által használt oktatási eszközök, laboratóriumok újultak meg. A Deltában modern oktatási terek és az oktatásba integrált, a kor igényeinek megfelelő eszközpark járul hozzá a hallgatók munkaerőpiaci kompetenciáinak és gyakorlati készségeinek a javításához.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld
OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.
2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon
A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.
