Hírek
2017. Február 26. 13:08, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Munkaerőhiány miatt nőhet az új építésű lakások ára az idén
Vélhetőleg nőni fog az új építésű lakások ára az idén, mert a munkaerőhiány miatt nagyobb költséggel jár az építkezés - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője vasárnap az M1 aktuális csatornán.
Hozzátette, a sok új lakás azonban hozzájárul a magyar ingatlanállomány egészének minőségi javulásához, hiszen ezek a lakások, házak később a használtlakás-piacon fognak megjelenni.
Elmondta, tavaly több mint 30 ezer építési engedélyt adtak ki, ami két és félszerese az egy évvel korábbinak. Ez azt jelenti, hogy még nagyobb növekedés várható 1-2 év múlva, amikor átadják ezeket a lakásokat.
Balogh László ismertette, februárban 68 százalékkal több lakást kínáltak megvételre, mint egy évvel korábban, hozzátéve, hogy sok esetben tervekről van szó, amelyek még építési engedélyezés alatt állnak.
Kitért arra, hogy a családi ház építésében gondolkodók szerencsésebb helyzetben vannak, mert kisebb kivitelező csapatokat könnyebb találni, mint a nagyobb volumenű projektekhez.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
