Hírek
2017. Június 19. 07:29, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Nagyon erős UV-B sugárzás várható
A figyelmeztetési értéket meghaladó, 7,7-es, vagyis nagyon erős UV-B sugárzás várható hétfőn - hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnapi, az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Azt kérték, hogy mindenki fokozottan védekezzen a leégés ellen. Hangsúlyozták: amennyiben lehetséges, napközben 11 és 15 óra között kerülni kell a napozást.
Vállat takaró póló, szalmakalap, valamint fényvédő krém használata mindenképpen javasolt - tették hozzá. Normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon töltött idő után is bőrpír (olyan bőrreakció, égés, amely 24 óra múlva is jól látható) keletkezhet.
Közölték: a várható UV-B értékek területi eloszlása megtekinthető a www.met.hu/idojaras/humanmeteorologia/uv-b weboldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
