Hírek
2017. Január 12. 07:50, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Négy település tart időközi önkormányzati választást vasárnap
Négy településen tartanak vasárnap időközi önkormányzati választást, az elsőket ebben az évben. Három helyen polgármestert, Szentendrén pedig egyéni választókerületi képviselőt választanak.
A Fejér megyei Alsószentivánon azért kellett időközi választást kiírni, mert a község eddigi polgármestere tavaly szeptemberben elhunyt. A tisztségért két jelölt indul, Berényi Béla (Magyar Munkáspárt) és Husvéth Imre (független), a választói névjegyzékben 500 helybéli szerepel.
A Veszprém megyei Badacsonytördemicen ugyancsak a településvezető halála miatt lesz választás. A tisztségért öten indulnak: Horváth Zoltán, Joó Ferenc, Galambos Eszter és Csonka Gergő függetlenként, Fehérvári Zsolt István pedig a Magyar Munkáspárt jelöltjeként. A település választásra jogosult 814 lakosa egyetlen szavazókörben adhatja le voksát.
Veszprém megyében Dörgicsén is időközi polgármester-választást tartanak, mert a település eddigi, független vezetője lemondott tisztségéről. A választáson négy független jelölt indul - Jánó Levente, Pintér Tamás, Keresztes György és Jónás Ildikó -, a szavazáson 252 helybéli vehet részt.
A Pest megyei Szentendrén a 7. számú egyéni választókerületben egyéni önkormányzati képviselőt választanak, mert a tisztséget eddig betöltő Tolonics Gyula (Fidesz-KDNP) tavaly szeptemberben elhunyt. A szavazásra jogosult mintegy kétezer helyi lakos négy jelölt közül választhatja ki a képviselő utódját: Négyessy Katalin (Fidesz-KDNP), Helyes Imre Mihály (Társaság az Élhető Szentendréért), Drávucz Zsolt (LMP) és Pálmai Ferenc (Magyar Munkáspárt) indul a posztért.
Vasárnapra egy időközi települési nemzetiségi választást is terveztek: a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Jászfényszaruban roma települési nemzetiségi képviselőket választottak volna, a voksolás azonban jelöltek hiányában elmarad, így a településen legközelebb csak 2019-ben lehet roma nemzetiségi önkormányzatot alakítani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: nem tartozik Ukrajnára, hogy mire költjük magyar adófizetők pénzét
2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között
Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
