Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2012. Május 18. 14:03, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Nem lesz központi ingatlanadó

Nem lesz központi ingatlanadó

A kormány semmiféle központi ingatlanadót nem kíván kivetni – ezt mondta Giró-Szász András kormányszóvivő a napokban nyilvánosságra került értéknövekedési illetékről.

Ezt egy törvénymódosítás alapján a jövőben azok után az ingatlanok után kellene megfizetni az önkormányzat felé, amelyeknek az értéke a helyi építési szabályzat megalkotása vagy módosítása eredményeként növekedett.

Giró-Szász András kormányszóvivő azt mondta, hogy adófizetési kötelezettsége csak akkor keletkezik a tulajdonosnak, ha a szerzett ingatlan területét időközben átminősítik: termőföldet vásárolt, és azt belterületté minősítették, ezáltal pedig értéke a sokszorosára nőtt. Véleménye szerint ezt a „lehetőséget” eddig elsősorban a spekulánsok használták ki. Elmondta, a dokumentum még nem volt a kormány előtt, és a közigazgatási államtitkári értekezleten sem esett szó az anyagról - írja a Magyar Hírlap.

Az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület szerint igencsak aggályos a törvénytervezetnek az új ingatlanadóra vonatkozó passzusa. A szervezet szerint a javasolt „értéknövekedési hozzájárulás” igazságtalan, közgazdasági szempontból megalapozatlan és a települések egészséges fejlődését hosszabb távon akadályozó adónem. „Igazságtalan, mert egy jövőben bekövetkező értéknövekedést máris tényként kezel, függetlenül attól, hogy a telek tulajdonosa képes-e vagy kívánja-e valaha is kihasználni a feltételezett értéknövekedési potenciált” – hívta fel a figyelmet az egyesület. Az új ingatlanadó bevezetése ellen szól – az ingatlanfejlesztők szerint – az is, hogy az ilyen típusú beruházást már így is nagyobb közteher sújtja, mint mondjuk a kötvényvásárlást. Aggályosnak tartják továbbá azt is, hogy a tervezet alapján az önkormányzat szubjektíven határozhatja meg az ingatlan „bázis” értékét és az értéknövekedés mértékét is, vagyis az adóalapot.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen

Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.

2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld

Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány

Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.

2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld

OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása

A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.

2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld

Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében

Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.